top of page

                                                                                                                                          Інформаційна довідка 
                                                                                               про Керстенецький заклад дошкільної освіти 
                                                                                               Недобоївської сільської ради Дністровського району Чернівецької області
                                          

                                                                             Керстенецький заклад дошкільної освіти    Недобоївської сільської ради                                                                                                       Дністровського району Чернівецької області    розташований за адресою :
                                                                             60050, Чернівецька область, Хотинський район, с.Керстенці, вул. Героїв Майдану, 27А 
                                                                             Проектна  потужність  60  дітей.
                                                                             Наповнюваність груп за віком  з 01.09.2021 складала:
                                                                              Ø     молодша - 15 ;
                                                                              Ø    різновікова -  15 .

                                                                                                    Історія закладу
              Рішенням сесії   Керстенецької сільської ради Хотинського району Чернівецької області    №155/10-07 від 19.11.2007          року у селі Керстенці  був  відкритий дошкільний заклад з трьохгодинним перебуванням дітей у пристосованому приміщенні          Керстенецької ЗОШ I-II cтупенів. 

 

 

 

 

    У 2014-му році ,на вимогу жителів села ,при  їх    вагомій  підтримці, розпочалась реконструкція першої   черги окремої будівлі дошкільного закладу. Силами жителів села було розчищено територію закладу,  вивезено будівельне   сміття, завезений чорнозем,облаштовано огорожу.  У грудні цього ж року за кошти місцевого бюджету проведений капітальний   ремонт приміщень. При підтримці спонсорів та місцевих жителів  облаштовані спортивні  і  ігрові майданчики, приведено до   діючих та сучасних вимог  навчально-матеріальну базу   закладу. 
     У березні 2015 року садок розпочав свою роботу з п”ятиденним ,дев”ятигодинним режимом.
     Педагогічними працівниками, медичним та обслуговуючим персоналом  заклад дошкільної освіти забезпечений .


                                                                                      Навчально – виховна робота.
    Діяльність  закладу дошкільної освіти с.Керстенці ( далі - ЗДО  ) ґрунтується на нормативно-правовій основі, спрямована на   реалізацію державної освітньої політики визначеної Конституцією України,Законом України “Про освіту”, Законом України „Про   дошкільну освіту”Закону України “Про охорону дитинства”, Положенням про дошкільний навчальний заклад, Базовим   компонентом дошкільної освіти, Програмою виховання і навчання дітей від 2 до 7 років «ДИТИНА», нормативно-правовими   актами Міністерства освіти і науки України,  Департамента освіти і науки Чернівецької ОДА, наказів відділу освіти ,молоді та   спорту Недобоївської сільської ради Хотинського району Чернівецької області.
    Всі зусилля педагогів  направлені на виконання наступних завдань:
1. Спрямувати роботу колективу на створення сприятливих умов для розвитку ,виховання та навчання дошкільнят,формування   особистості та життєвої компетентності вихованців,їх всебічний розвиток та розвиток творчих здібностей використовуючи нові   технології навчання ,інтегроване навчання ,педагогічну спадщину відомих педагогів.
    Педагогічний колектив намагається  працювати творчо та відповідально, впроваджуючи в своїй роботі передовий досвід   вітчизняних та зарубіжних систем навчання і виховання дітей дошкільного віку(М.Єфименка, С.Семенюк М.Монтессорі ), новинки   методичної та педагогічної літератури.
    Так, плідним було вдосконалення роботи зі збереження та зміцнення психофізичного здоров’я дітей, вдосконалення роботи з   безпеки життєдіяльності дітей, організації якісного оздоровлення та харчування дітей, ефективного здійснення освітнього   процесу в групах, підвищення якості дошкільної освіти шляхом створення розвивального життєвого простору, активізації   роботи щодо розвитку творчих здібностей дітей через  мережу гурткової роботи (гурток  “Казкова фізкультура” , гурток “Умілі   ручки)
    Кількісний і якісний аналіз оцінювання рівня організації методичної служби в ЗДО показує, що всі форми методичної роботи   (педради, консультації, семінари, семінари-практикуми, колективні перегляди занять) носили науково-методичний та   пізнавальний характер, сприяли розвитку творчої активності педагогів, підвищенню рівня їх інноваційної компетентності.
     Проводиться  певна робота з розвитку пізнавальних здібностей дошкільників, фізичного виховання. Заняття було провідною,   але не єдиною формою навчання дітей. На заняття виноситься  лише основоположний зміст програми, який знаходить своє   продовження в цільових прогулянках, екскурсіях, спостереженнях, іграх, пошуково–дослідній діяльності. В роботі з дітьми   використовуються як традиційні, так і нетрадиційні підходи; цікаво проходять  заняття у формі змагань, подорожей, конкурсів,   занять спілкування та самопізнання .
    В різновіковій групі визначається позитивна динаміка щодо оволодіння дошкільниками знань та вмінь з різних розділів   програми. Дошкільники опановують основні математичні поняття, вміють лічити, розрізняти часові проміжки, орієнтуватись в   просторі, завдяки використанню ігрових форм роботи. Діти на достатньому рівні володіють поняттями, вміють застосовувати   свої знання для вирішення завдань різної складності.
     З метою впровадження у практику особистісно-орієнтованої моделі дошкільної освіти, педагоги продовжують працювати над     створенням сприятливого розвивального простору, у якому дитина активно діє, спілкується, отримує знання, розвиває свої     уміння, навички.В усіх вікових групах оновлювались, доповнювались, створювались тематичні куточки для певного виду   діяльності дітей, ігрові зони, які наповнювались предметами та іграшками.
    Успішно впроваджується сенсорний розвиток дітей раннього віку шляхом створення ігрового розвивального середовища ,   здоров’язберігаючі технології ,  ІКТ,  логоритміка та тіньовий театр.
    Підвищенню рівня організації освітнього процесу ЗДО  сприяло більш активне використання в роботі з дітьми ІКТ- технологій:   комп’ютерні програми “Країна Знань”, “Уроки тітоньки Сови”, “30 кроків до школи”, Інтернет-ресурси (ігрові вправи, завдання,   розмальовки тощо).  Використання даних комп’ютерних програм та Інтернет-ресурсів значно підвищило ефективність занять, а   також мотивацію дітей до їх проведення.


                                                                                Профілактика дитячого травматизму.
   З метою забезпечення реалізації державної політики в галузі охорони дитинства, запобігання випадкам дитячого травматизму   і загибелі дітей, дотримання порядку повідомлення та обліку нещасних випадків проводиться аналіз стану профілактичної   роботи з питань безпеки життєдіяльності та охорони життя і здоров’я дітей у закладі, який показав, що колективом закладу   проводиться достатня робота з цього питання. 
   У відповідності до нормативно-правових документів ведеться  документація, заклад дошкільної освіти забезпечений   нормативно-правовими документами. Своєчасно видаються  накази про організацію роботи з запобігання дитячого   травматизму в осінній, зимовий, весняний та літній періоди, про підсумки роботи закладу щодо запобігання дитячого   травматизму. Щоквартально проводиться  аналіз статистичних даних щодо травмування дітей під час освітнього простору, звіти   своєчасно надаються до відділу освіти, молоді та спорту Недобоївської сільської ради.
   Згідно з графіками проводяться  інструктажі з працівниками з безпеки життєдіяльності дітей, охорони праці, пожежної   безпеки, видаються пам’ятки для батьків щодо правил поведінки під час Новорічних та Різдвяних свят , відпусток батьків в   літній період.
   Питання безпеки життєдіяльності дітей та запобігання усіх видів дитячого травматизму розглядаються на нарадах при   директору ЗДО, виробничих нарадах. На нараді при директору були розглянуті питання важливості виконання заходів техніки   безпеки на робочих місцях для забезпечення життєдіяльності вихованців під час освітнього простору, аналізується робота   колективу з даних питань. На виробничих нарадах  висвітлюються питання щодо  Санітарного регламенту, пожежно-технічних   умов влаштування ЗДО. 
   Постійно здійснюється контроль за необхідними і безпечними умовами праці за участю директора ЗДО, комісії з охорони праці.   На виробничих нарадах розглядаються  результати перевірок виконання вимог із питань охорони праці, техніки безпеки,   протипожежної безпеки,  питання про готовність ЗДО до нового навчального року, аналіз виконання норм харчування та стану   захворюваності у групах, стан підготовки та організації роботи під час оздоровчого періоду тощо.
   Для поліпшення обізнаності батьків на групових зборах розглядаються  питання запобігання дитячого травматизму та   кишкових захворювань, проводяться консультації. У батьківських куточках щомісячно оновлюється інформація щодо   попередження різних видів травмування дітей, рекомендації для батьків щодо виховання у дітей відповідальності за свою   безпеку. 
    Вихователями  виготовляються папки -пересувки з достатньою кількістю матеріалу  з безпеки дорожнього руху, пожежної   безпеки, особистої безпеки.
    Весь освітній процес здійснюється  відповідно до Інструкції з організації охорони життя і здоров’я дітей у дошкільних   навчальних закладах, затвердженої наказом МОН України № 985 від 28.10.08.  З  метою безпеки життєдіяльності дітей   дошкільного віку та вироблення у них стереотипів безпечної поведінки  в групах один день на тиждень проводиться   різноманітна робота з цього питання. Діти отримують знання про норми поведінки у надзвичайних ситуаціях екологічного,   техногенного, природного характеру. Вихователі приділяють  багато уваги вивченню правил електробезпеки, поведінки з   незнайомими людьми, ознайомленню з небезпечними ситуаціями природного характеру (землетрус, ожеледь, повінь, тощо).   Крім того у світлі Базового компоненту дошкільної освіти та програми «Дитина» вихователі навчають  дітей засобам   збереження свого здоров’я і здоров’я оточуючих. 
    Щосезонно педагоги проводять тематичні тижні безпеки. На достатньому рівні проходять традиційні щорічні “ Тиждень     безпеки» та “Тиждень дорожнього руху” . Для цього в кожній групі складаються план заходів з охорони життя та здоров’я дітей.   Вся робота  направлена на засвоєння дітьми знань та навичок з різних видів безпеки життєдіяльності.За результатами   перевірки зроблено висновок і дані рекомендації. 
   Нещасних випадків з дітьми під час освітнього простору  не зареєстровано.
                 

                                                      Захворюваність та фізкультурно-оздоровча робота.
    У закладі дошкільної освіти налагоджена чітка робота щодо відстеження відвідування вихованцями закладу. У кожній віковій   групі ведеться журнал щоденного відвідування дітей за встановленою формою. Питання відвідування вихованцями груп   знаходиться під постійним контролем адміністрації. Результативність відвідуваності розглядається на оперативних нарадах та   нарадах при директору ЗДО.   Питанню  здоров”я дітей  відведено особливе місце через використання здоров’язберігаючих   технологій, загартувальних  і профілактичних засобів, у вигляді аромо , фітотерапії, покращення матеріально-технічного     забезпечення.
    Ефективність різноманітних форм роботи з питань  зниження  рівня  захворюваності  дітей  сприяла  співпраця  закладу ЗДО     та  амбулаторії сімейної медицини с.Керстенці. Раз на квартал в закладі веде прийом головний лікар амбулаторії. Планові   лікарські огляди медичною сестрою  проводяться  чітко за графіком: у молодшій групі – один раз на місяць, у дошкільних

 групах – один раз на квартал. Результати обстеження дітей доводяться до відома батьків. Проведення поглибленого медичного   огляду із залученням лікарів-спеціалістів дає змогу  своєчасно виявити дітей з хронічними  захворюваннями та запровадити   належні профілактичні  й  оздоровчі  заходи. У кожній віковій групі, за результатами обстеження дітей спеціалістами та   антропометричними вимірюваннями, наявний листок здоров’я вихованців, згідно з яким проводиться маркування меблів,   здійснюється індивідуальний підхід під час фізкультурно-оздоровчої роботи. Кожен день вихованці всіх груп оглядає старша   медична  сестра під час ранкового фільтру. 
    Пріоритетним були і залишаються здоров’язбережувальні та здоров’яформуючі аспекти, які реалізуються комплексно через   створення безпечного розвивального середовища, екологічно сприятливого життєвого простору, повноцінного медичного   обслуговування, харчування, оптимізації рухового режиму, системного підходу до формування у дітей ціннісного ставлення до   власного здоров’я і мотивації щодо здорового способу життя, дотримання гармонійних, доброзичливих взаємин між педагогами   та вихованцями. Медичний персонал забезпечує проведення санітарно-просвітницької роботи серед колективу та батьків   вихованців з питань здорового способу життя, фізкультурно-оздоровчої роботи, загартування, раціонального харчування,   попередження різноманітних інфекційних захворювань. Питання зміцнення та охорони здоров’я малюків заслуховувались  на   загальних зборах трудового колективу, виробничих нарадах, групових та загальних батьківських зборах, ухвалювались  дієві  рішення, про що свідчать протоколи проведених заходів. 
    Велику увагу  приділяляється фізичному розвитку дітей. З метою збереження та зміцнення здоров’я дітей у ЗДО проводяться   усі необхідні профілактичні заходи: 
- певна система загартування: повітряні ванни, часнико- та цибулетерапія, ароматерапія, ходіння по ребристій дошці, соляній   доріжці, камінцях  та ґудзиках;
- контролюється виконання санітарно-гігієнічних норм працівниками закладу на всіх ділянках;
- вихователями здійснюється  щоденний огляд дітей при прийомі у заклад;
- проводиться  інформаційна робота для батьків через інформаційні куточки, куточок здоров’я та консультативний пункт, а   також батьківський всеобуч;
- розглядаються питання зміцнення здоров’я дітей на педрадах, виробничих нарадах та нарадах при директору ЗДО. 
   На заняттях з фізичної культури, під час прогулянок постійно підтримується рухова активність дітей.  Наявність свіжого   повітря, фізичних навантажень дають гарний загартовуючий ефект . Проводяться Дні здоров'я, розваги, у навчальні заняття   обов’язково вводяться фізкультхвилинки. Фізкультурні дозвілля проводяться  1 раз на місяць. Тематика їх досить різноманітна:   «Осіння спартакіада», «Малі олімпійські ігри», «Разом весело нам грати», “Гармонія руху”.  Влітку проводяться оздоровчі   заходи, які полягатимуть у забезпеченні посиленого харчування, проведенні занять та розваг на свіжому повітрі.


                                                                                                     Облік дітей
  З метою своєчасного обліку дітей, від народження до шести років ,в  закладі створено робочу групу на підставі наказу по ЗДО,   яка складає списки дітей дошкільного віку, на підставі документів первинного обліку громадян на території села. Проводиться   соціально-педагогічний патронат сімей дітей, які не отримують дошкільну освіту, метою якого є забезпечення кожній дитині   права на доступність і безоплатність дошкільної освіти, залучення до дошкільної освіти більшої кількості дітей, особливо   п’ятирічного віку; надання ранньої допомоги дітям, які потребують корекції фізичного або розумового розвитку; надання   методичної і консультативної допомоги сім’ям, включення батьків у процес розвитку, виховання, навчання дитини;   прогнозування кількості дітей, які прийдуть до закладу в наступному році. Педагогами розроблені анкети для батьків, щоб   виявити що цікавить батьків, які послуги їх влаштовують, яка педагогічна допомога їм необхідна, працює  “Консультативний   пункт для батьків”,  батьки разом з дітьми запрошуються  на різноманітні індивідуальні, групові, масові заходи, які проводяться  в ЗДО. Здобуття дошкільної освіти охоплено 100% дітей п’ятирічного віку.


                                                                                                Харчування. 
    Організація харчування дітей в закладі, здійснюється на підставі Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту» (ст.35),   «Про охорону дитинства» (ст.5), Постанови Кабінету Міністрів України від 22.11.2004  №1591 «Про затвердження норм   харчування у навчальних та оздоровчих закладах», Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних   закладах, затвердженої Наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України 17.04.2006. за   №298/227. 
    Серед багатьох факторів зовнішнього середовища, який постійно діє на дитячий організм та впливає на фізичний розвиток   дітей – харчування. Йому належить ведуча роль. 
    Умови для організації харчування в  закладі  дошкільної освіти задовільні.
   Харчоблоку свого не маємо.Гаряче харчування забезпечуємо за допомогою харчоблоку Керстенецької ЗОШ,він забезпечений     проточною гарячою та холодною водою, оснащений необхідним технологічним обладнанням, яке знаходиться в робочому стані. 
   Виконуються вимоги щодо дотримання санітарно-гігієнічного режиму. Була придбана необхідна кількість миючих, дезінфікуючих засобів та спецодягу за рахунок батьківських  коштів. 
   Продукти в дошкільний заклад завозяться своєчасно, з сертифікатами якості.  Батьки нашого садка беруть активну участь у   організації харчування наших вихованців. Про це свідчать акти оприбуткування продуктів принесених батьками ,а також ті ,які   діти виростили на наших дослідних ділянках.
   З боку адміністрації закладу та медичного персоналу здійснюється чіткий контроль за технологією приготування страв,   термінами реалізації продуктів харчування, дотриманням санітарно-гігієнічних правил, про що свідчать записи в щоденниках   контролю. 
    У закладі встановлено доцільний  режим харчування:
- наявні меню-вивіски (про денне меню) об’єму страв для дітей молодшого та дошкільного віку, 
- графіки видачі їжі, добові проби;
- призначені відповідальні особи за організацію харчування;
- ведеться контроль за дотриманням правил організації харчування та вихованням культурно-гігієнічних навичок у дітей з боку   медперсоналу та адміністрації. 
    Відповідно до режиму роботи ЗДО організоване трьохразове харчування дітей. При розподілі їжі за калорійністю протягом дня   дотримується виконання норм. Об'єм їжі відповідає віку дитини. 
    Відповідно до п.1.12 Інструкції з організації харчування дітей у дошкільному навчальному закладі розроблено циклічне меню   з використанням норм та продуктів підвищеної харчової і біологічної цінності згідно з постановою Кабінету Міністрів України від   22.11.2004 №1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах» та з урахуванням грошових   норм. Меню  погоджено  з Держпродспоживслужбою в Хотинському районі та начальником відділу освіти ,молоді та спорту   Недобоївської сільської ради.
   Харчування в ЗДО наближене до раціонального і  здійснюється відповідно до примірного двотижневого меню, яке складено на   осінньо-зимовий та веснянно-літній період, проводиться аналіз вартості харчування однієї дитини в день та виконання норм   харчування. 
   Облік виконання грошових норм продуктів харчування ведеться  по накопичувальній  відомості кожного місяця.

                                                                                          Робота з сім'єю. 
   Систематично проводяться різні форми роботи з батьками – загальні та групові батьківські збори, консультації, лекторії, круглі   столи, систематичне оновлення рекомендаційних матеріалів, розміщених в інформаційних куточках. Велика роз’яснювальна   робота щодо запобігання кишковим захворюванням, організації харчування проводиться медичним працівником .Ці заходи   сприяють підвищенню педагогічної обізнаності батьків. Участь у спільних святах, участі у конкурсах та виставках закладу,   відвідуванні відкритих занять, днів відкритих дверей сприяла зацікавленості батьків до роботи з їх дітьми у дошкільному   закладі. Все це сприяє створенню довірливих взаємовідносин між родинами вихованців та педагогами.

                                                                           Зміцнення матеріально – технічної бази закладу.
    В основі успішного гармонійного розвитку дитини, її сформованості ,як особистості, лежить взаємодія та співпраця колективу   закладу і батьків. На батьківських зборах, консультаціях вихователі орієнтують батьків на культивування в родинах атмосфери   поваги, піклування та взаємодопомоги, акцентують увагу на тому, що саме батько й мати мають бути прикладом для дітей,   спільно намагалися виробити розумні вимоги до дітей, яких необхідно дотримуватися як у  закладі дошкільної освіти, так і у   сім’ї. Цікаві моменти виховання та розвитку дітей висвітлюються у куточках для батьків, які мають сучасний дизайн. Переважна   більшість наших батьків усвідомила надзвичайну важливість участі у житті своїх дітей, зросла їх правова та педагогічна   обізнаність.
    Матеріальна база ЗДО у значній мірі утримується за рахунок батьківської та спонсорської допомоги, а також коштів місцевого   бюджету. 
   Першими помічниками ЗДО і адміністраціі став батьківський комітет. Цей зв`язок дав можливість побачити проблеми кожної     групи і усіх дітей дитячого садка. Члени батьківської комітету виступають на батьківських зборах, ведуть контроль за   харчуванням дітей, слідкують за усіма матеріальними проблемами дитячого садка, допомагають у проведенні усіх спільних   заходів, відвідують показові заняття, педради, допомагають у проведенні Дня відкритих дверей та тримають тісний зв`язок з   різними установами та організаціями Недобоївської ОТГ. 

   Колектив ЗДО  з дня відкриття нагороджені:
-   Подякою  управління освіти,молоді та спорту Хотинської РДА,травень 2015;
-   Подякою  Керстенецької сільської ради ,  травень 2015 ;
-   Грамотою Хотинської районної ради , травень 2015 ;
-   Грамотою управління освіти Хотинської РДА , вересень 2015;
- Грамотою відділу освіти,молоді та спорту Недобоївської сільської ради ,травень 2017;
-    Грамотою управління освіти Хотинської РДА , серпень 2016;
- Грамотою відділу освіти,молоді та спорту Недобоївської сільської ради,серпень 2017;
-  Подякою Департаменту освіти і науки Чернівецької ОДА , грудень 2017.

bottom of page